Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. KAPR 30+ z Nových Mlýnů ( článek 2023 )
22.03.2023

KAPR 30+ z Nových Mlýnů ( článek 2023 )

Blížila se polovina října 2022 a já se jako každý rok chystal na 14 denní výpravu na svoji milovanou Dyji 7. Na tuto vodu dojíždím pravidelně již 12 let po sobě a obrovská kaskáda mě vždy umí něčím překvapit.

Nové Mlýny – vodní dílo s největší vodní plochou na Moravě o rozloze 32,3 km².

Po příjezdu k vodě jsem jako první skočil do člunu a jel si vytipovat lovné místo. Chtěl jsem lovit z vyvážky a zhruba na hranici 300-400m od břehu. K ruce jsem si vzal echolot a jde se na to... Reliéf dna nebyl příliš členitý a tak mi chvíli trvalo, než jsem konečně našel menší „jámu“. Po bližším ohledání místa jsem zjistil, že v okolí se nachází několik vázek v podobě větví a starých kořenů z historických vinohradů, které jsou ještě ke všemu obalené slávkami. Měl jsem s sebou kotvičku, tak jsem se pokusil místo alespoň trochu vyčistit, ale je jasné, že s těmi kořeny člověk nehne. To místo se mi ale líbí a proto jsem ochoten takové riziko podstoupit i za cenu ztráty montáže (únikové).

Je jasné, že na dvou týdenní lov jsem měl připravenou krmnou strategii, abych lovné místo udržel co možná nejdéle aktivní. Lovit jsem rozhodl na řadyTopCorn a StrawberryCheesecake. U každé montáže jsem vždy vytvářel krmný koberec zhruba z 5kg Boilies EcoBoost v kombinaci s peletkami a ještě jsem do prostoru vždy pohodil pár klasických Boilies TopCorn nebo StrawberryCheesecake.

Pruty jsem zavezl, dal do stojanu a byla řada na rybách…

Záběr přišel až druhý den, kdy se mi roztočil naviják a zdálo se, že na prutu je nějaký divočák. Po zaseknutí jsem rybu potěžkal a bylo mi jasné, že jedná o dorostence. Ani se moc nevzpouzel a já měl za chviličku na břehu první rybu výpravy.

Šupíkovi zachutnalo Dipované boilies TopCorn s plovkou.

Na lovném místě bylo vidět, že začíná fungovat. Při zavážení jsem k montáži přikrmil Boilies EcoBoost TopCorn a vydal se zpátky ke břehu. O pár hodin déle se opět ozývá hlásič záběru. Další ryba na prutu! Zas to nebude žádný velikán…

Nádherný lyseček sezobnul Boilies StrawberryCheesecake s dvoubarevnou plovkou.

Další záběr se dostavil až druhý den v noci. Byl to padák a ryba se nám vydala přímo naproti. Došponoval jsem a zasekl. Rybu jsem tipoval cca na 10kg. Byl to hezký souboj a nakonec ryba opět skončila opět v saku.

Byl to velmi atypický šupináč, který vážil 11,70kg a osudným se mu stalo opět Boilies StrawberryCheesecake s dvoubarevnou plovkou.

Následující dny jsem se prochytával kapry do 10kg a udržoval lovné místo aktivní. Byly i dny, kdy jsem zůstal celý den hluchý. Ale nevzdával jsem se a nepolevoval ve svém snažení. Věřil jsem totiž, že čím víc tomu dám, tím více mě Sv. Petr odmění. A ve vzduchu se vznášelo něco, co mi říkalo, že se brzy všechno změní…

Nadchází Den D !

Počasí se změnilo ze slunečního na proměnlivé. Co chvíli prší a kolem nás se vznáší opar. V klidu si sedíme s rodinou a přáteli pod deštníkem, když tu se z ničeho nic rozezní zvuk hlásiče. Běžím k prutu a cívka se neskutečně rychle odvíjí a já čekám, že každou chvílí začne doutnat. Stojan se kýve a vibruje. Skoro až se strachem beru udici do ruky a zasekávám!

Cítím jen mohutný tah a nepřetržitou jízdu stále dál a dál od břehu. Nějaké lepší kapry už jsem na prutu potěžkal a můžu vám říci, že takový tah jsem ještě v prutu necítil. Chvilku jsem si říkal, jestli to nebude nějaký velký sumec, ale tak či tak, je potřeba jít za rybou na vodu.

Volám na svého kolegu Pavla, že tohle nebude malá ryba a už běžíme společně ke člunu. Hon začíná! Pavel vede člun přímo po směru vlasce a já se neustále snažím mít kontakt s rybou. Když už se nacházíme zhruba ve vzdálenosti našich krmných bójek, ryba jakoby zajela do vázky. Necítím v prutu žádné odezvy… Zdá se že ryba je pod kořenem. Cukám s prutem a snažím se jí dostat z vázky. Díky bohu se vlasec vyprostil a opět jsem s rybou v kontaktu. V prutu je opět cítit neuvěřitelný tah a ryba stále míří na otevřenou vodu. Pavel motoru dává napít a vede nás do těsné blízkosti ryby.

Už jsme dobře 200m za bójkami a konečně rybu dojíždíme. Teď do toho musím dát všechno! Rybu jsme ani jeden ještě nezahlédli a stále má dost sil, aby se držela u dna. Dělá neskutečné výpady. Tu doleva, tu doprava, jezdí pod člunem… Nedává ani centimetr zadarmo. Po asi 5minutách přetahované, se mi konečně podařilo dostat rybu k hladině a kus od člunu se objevil vír vody, ve kterém jsme zahlédli, že se nejedná o sumce, ale je to kapr. V tu chvíli se ale vůbec nezdálo, jaké monstrum je na druhém konci udice.

Stále nebylo nic vyhráno, ryba měla pořád sil na rozdávání a když se dala do pohybu, bylo těžké ji zabrzdit. Po další etapě přetahované se konečně k rybě dostáváme blíže a je jasné, že už jí dochází síly. Konečně ji vidíme v plné kráse! Je to OBR! Navádím ho Pavlíkovi do podběráku a… JE TAM!!!

Jsme oba neskutečně šťastní a vyrážíme s rybou zpět ke břehu, kde už na nás všichni čekají. Po přistání u břehu všichni vyzvídají, zda-li jsme rybu zdolali? Skáču do vody a vytahuji podběrák s rybou, kterou umísťuji do vaničky.

Vanička je plná! Všichni nechápavě postávají okolo a nevěří vlastním očím. Něco takového ještě nikdo z nás neviděl.

Po tom, co jsem s rybou udělal pár rychlých fotek, bylo na čase ji zvážit. Váha ukázala 32,12kg! Po odečtení saku (1,6kg) jsme tedy na 30,5kg živé váhy.

Kapr si pochutnal na Dipovaném boilies StrawberryCheesecake a je vidět, že lesní jahody a cheesecake esence byly skvělou volbou, díky které se mi podařilo ulovit svého životního kapra.

S rybou v saku rychle běžím do vody a nechávám jí „vydýchat“ v jejím přirozeném prostředí.

Potom, co se kapr opět dostal do kondice, jsem si s ním ještě udělal další fotky a rybu vrátil zpátky do jejího království. Může přeci udělat radost dalšímu rybáři...

Závěrem:

Chtěl bych poděkovat Pavlovi za pomoc na lodi při zdolávání, Tomovi a Honzovi za krásné fotky, manželce Romaně s dětmi a rodičům za podporu. Mírovi Drmlovi děkuji za vypůjčení echolotu a panu šéfovi za volno v práci !

Kapra jsem pojmenoval „Bětka“ a plave si dál na svobodě. Uloven byl 23.10.2022 , měřil 109cm a vážil 30,5kg.

Přeji všem rybářům mnoho úspěchů u vody a věřte, že ono to přijde…

Za BioTop baits,

Míra

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz