Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2022
  4. Aprílový víkend na Orlíku ( článek 2022 )
27.04.2022
Sezóna 2022

Aprílový víkend na Orlíku ( článek 2022 )

Ahoj rybáři,

Orlík je moje domovská voda, kterou se snažím poznávat již dlouhé roky a stejně mě každý rok něčím překvapí. Ani letos tomu nebylo jinak… S kamarádem Lukášem jsme se dohodli, že podnikneme letošní první víkendovou výpravu a zkusíme své štěstí.

Sešli jsme se na místě nalodění a hned potom, co jsme zkontrolovali naše pramice, jsme do nich začali skládat vybavení a chystali se na vodu.

Předpověď počasí nevěštila nic dobrého. Silný vítr, aprílové počasí a teploty, které se pohybovaly lehce nad nulou. I přesto všechno jsme ale nakonec odrazili od břehu a vydali se vstříc našemu vytipovanému lovnému místu.

Na jedné loďce jsme pluli my a na druhé loďce jsme měli většinu vybavení a táhli jsme jí za sebou na laně. Takto jsme Orlík přepluli už mnohokrát a většinou bez problémů. Dnes tomu ale bylo jinak. Jen co jsme se odrazili od břehu, prudký vítr nás hnal na protější břeh proti skalám a v tom silném větru jako bychom se vůbec nepohybovali.

Pod Žďákovským mostem se situace ještě zhoršila a vlny už se začínaly překlápět a pěnit jako na moři. Museli jsme co nejdříve zakotvit. Náš plán doplout někam ke Zvíkovu vzal za své. Bivaky jsme stavěli už za tmy a za prudkého lijáku, všechny věci jsme nanosili rychle dovnitř, aby zůstalo alespoň něco suché. Dneska už toho asi moc nevymyslíme… Jdeme spát.

Hned ráno jsme prozkoumávali kde jsme to vlastně ztroskotali. Nakonec to nevypadalo úplně špatně... Naproti nám se nacházel zatopený ostrov a k němu vedla zhruba v osmi metrech podvodní lavice. Rozhodli jsme se, že tohle místo zakrmíme a budeme sem zavážet naše montáže.

K zakrmení jsme použili PartiklMix Premium Tropical a EcoBoost boilies Tropical.

Do krmného místa jsme se rozhodli nastražit montáže s panáčky – 20mm Tropical boilies a 14mm Pop-up, to celé ještě lehce obaleno pastou a zakápnuto Esencí Tropical.

Typické aprílové počasí...

Celí nedočkaví po zimě jsme se modlili za první jízdu… Jenže hádejte co? Ono se celý den vůbec nic nedělo. I přes to, že jsme přes den několikrát přehazovali a měnili čerstvé nástrahy, nepodařilo se nám zkrátka žádnou rybu přemluvit k záběru.

Ryby hlad asi nemají, ale my ano.

Ten den jsme čekali až do noci, ale bez záběru…

Poslední víkendový den, kdy už jsme byli smířeni, že odjedeme bez záběru, jsme se rozhodli trochu zjemnit naše montáže a léty osvědčené panáčky vystřídaly montáže RonnieRig s 14mm Pop-up Tropical v Esenci. Montáže doplňujeme o PartiklMix Premium Tropical a rovněž zakapáváme Esencí.

Zdá se, že se tato taktika vyplatila, protože brzo na to máme konečně první kontakt s rybou.

Není to žádný obr, ale konečně se něco děje. Brzy mám rybu u břehu a je to šupináč.

Již při focení se rozjíždí další prut. Další dorostenec a je to další šupináč. Tentokrát měl štěstí Lukáš.

Z předem prohrané bitvy se najednou stala přebíhaná, protože co chvíli se rozjel nějaký prut. Zdá se, že jsme konečně v našem krmáku zastavili hejno kaprů. Je pravda, že to byli kapři kolem 3-4kg, ale po dlouhé zimní odmlce jsme se oba dva královsky bavili.

Skončili jsme dohromady na nějakých 15 kaprech. Rádi bychom na místě zůstali ještě déle, ale bohužel jsme se museli odebrat k domovu a pracovním povinnostem.

Každopádně už teď se těšíme na další výpravu.

Za BioTop-baits,

Tomáš

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz