Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Jarní atraktivní lov ( článek 2022 )
11.04.2022

Jarní atraktivní lov ( článek 2022 )

Čau rybáři,

letošní sezónu jsem zahájil koncem března.

Vypravil jsem se na stojatou vodu nedaleko mého bydliště. Přes den foukal studený svěží vítr a v noci panovaly teploty pod bodem mrazu. Výbavu jsem ale nepodcenil, takže přečkat u vody by neměl být žádný problém.

Bylo na čase zaměřit se na výběr lovného místa. I přes to, že jsem relativně dlouhou dobu hypnotizoval vodní hladinu, nepodařilo se mi zahlédnout žádnou rybí aktivitu. Nad vodu nevyskočila jediná ryba a „čtení vody“ nepřineslo rovněž žádné výsledky. Rozhodl jsem se nasměřovat svoji pozornost na mělčí místa revíru. Prohledával jsem okolí padlých stromů a vodních trav a rozhodl jsem se, že jednu montáž položím na hranici vázek a druhý prut nastražím na hloubce.

Vzhledem k všudypřítomným vázkám jsem použil návazec se šokáčem o průměru 0,45mm a osvědčené koncové sestavy – na jednom prutu Ronnie rig s plovkou Tropicalu a na druhém D-rig s plovkou TopCornu.

Obě montáže zakapávám esencemi.

Chci ale lov maximálně zatraktivnit a proto ještě rozdělávám MethodMix Tropical s Boosterem stejné příchuti a přidávám do něj ještě pár nadrcených kuliček boiliesu. Tuto směs dávám do PVA i s ní vnadím na přímo.

Voní to úžasně - sladký ananas, vyzrálý banán a zajímavé rumové aroma na konci. To je musí přinutit k akci!

Nahazuji!

Po nastražení prutů jsem ke každé montáži přihodil kobrou ještě pár kuliček TopCornu a Tropicalu. Teď už jen vyčkat na záběr…

Záběr se dostavil poměrně rychle. Asi po hodině se rozjela montáž s Tropicalem, ale neměl jsem štěstí a ryba si to namířila rovnou do vázky. Vypnula se, bohužel… Znovu nahazuji do krmného místa a vyčkávám. Je ale jasné, že jsem schopen ryby vyprovokovat k akci a musím se pokusit toho co nejlépe využít.

Zhruba po 2 hodinách přichází záběr. Ryba je na prutu a já se jí rychle snažím situovat na volnou vodu... Jede ale do strany a blíží se k dalšímu padlému stromu. To jí nesmím dovolit, jinak o ni zase přijdu. Dotahuji brzdu a teď vkládám všechnu svoji důvěru do náčiní. Prut využívá celé své akce a tlumí výpady ryby. Držím jí těsně před vázkou, ale vypadá to, že ji otočím. Daří se mi to! Už ji směřuji směrem ke mně. Konečně ho vidím – nádherný lysák, který si smlsnul na 14mm popce TopCornu s Esencí. Poslední výpady u břehu a kapříka mám v podběráku. YES!

Pár rychlých fotek a vracím ho zpět…

Přes den svítilo slunce a foukal poměrně silný vítr. To bohužel nemělo dobrý vliv na rybí aktivitu a až do večera se mi nepodařilo udělat žádný jiný kontakt s rybou. Zachumlal jsem se do spacáku, zesílil příposlech a nalil si horký čaj.

Počasí se přes noc diametrálně změnilo, ale zdá se, že to pro ryby byl impuls hledat potravu. V půl 7 ráno přichází další jízda. Tentokrát se ryba nechala zlákat Pop-up Tropical s Esencí. Naštěstí ale vyrazila přímo na volnou vodu a já si mohl užít bezpečný souboj. Zanedlouho podebírám dlouhého a nízkého šupináče s váhou 8,6 kg.

Udělal jsem si fotku, kapra pustil a dokrmil kobrou pár kuliček do míst, ze kterých přišel kontakt.

Jak se ukázalo byl to dobrý nápad. Zdálo se, že ryby byly konečně při chuti. Co chvíli jsem měl na prutu menší kapry kolem 50cm. Trefil jsem hejno dorostenců, kterým zachutnal MethodMix Tropical s boiliesem. Snažil jsem se je všechny vyhakovat ve vodě, abych na ně nemusel zbytečně sahat… Celé dopoledne jsem si díky nim užíval skvělou zábavu, ale s polednem jako když utne a ani záběr. Využiji toho a připravím si pořádný oběd.

Pěkně jsem se najedl, uvařil si kávu a vychutnával si odpolední siestu. Úplně jsem zapomněl na čas a užíval si klidné prostředí. Osud tomu ale chtěl, že ticho přerušila neskutečná jízda. Tohle určitě nebude dorostenec. Běžím k prutu a zasekávám! Ryba se drží u dna a konstantně táhne směrem do hloubky.

Začínáme se přetahovat… Ani jeden z nás nechce tomu druhému věnovat nic zadarmo. Vypadá to, že mám ale navrch a asi po 10 minutách vidím první zablesknutí ryby. Je to „žralok“ ! Ještě si chvíli poměřujeme síly, ale nic nenechávám náhodě a brzy ho vedu do podběráku. Je můj…

Tomuto „žralokovi“ zachutnal Pop-Up Tropical v Esenci.

Do večera se mi podařilo ulovit ještě pár dorostenců, ale žádnou větší rybu, která by stála za zmínku.

A protože se kvapem dovršily poslední hodiny mé výpravy, začal jsem pomalu balit výbavu… Moc jsem si to užil a už teď vymýšlím, kam se vydám příště...

Za BioTop baits,

Jirka

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz