Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Jarní kaprařina s BioTopem
11.04.2019

Jarní kaprařina s BioTopem

Autor: Václav Pergl

 

Ahoj,

je tady moje letošní první reportáž z jarní výpravy na jednu Doupovskou soukromou vodu o rozloze téměř 60 ha. Na tuhle vodu jezdíme už osm let, a tak jsme si říkali, že by zde nemělo být těžké ulovit nějakého pěkného kapra nad 10kg.

 

 

  Přípravy probíhaly již standardně několik dní předem, nákupy, vaření partiklu, boosterování boilie- jelikož se jedná o místy velmi zabahněný revír a hlavně sledování počasí. Lovné místo jsem si výjimečně mohl vybrat a tak jsem zvolil místo, kde se nachází hrana cca 10-15 metrů od břehu a dá se zde zavážet i na mělčinu na protějším břehu. První den po příjezdu je vždy únavný. Vše vybalit, rozložit a postavit.

 

 

  Pár minut s echolotem na vodě, bójka a do vody letí všechny montáže. Jelikož se zde může lovit na tři pruty, jeden na hranu, jeden pod hranu, a jeden úplně mimo do hloubky a bahna. Během večera jsem se záběru nedočkal a tak jsem utahaný zalezl do spacáku.

  V 04:30 hod. krásný budíček v podobě šupináče 10,50kg, který sice zabral z montáže položené na hraně cca 12 metrů od břehu, ale zdolat se ho podařilo až po deseti minutách na lodi. Krásný zdravý šupináč o váze 10,50kg a délce 86 cm, skoro až říční typ kapra.

 

 

  Následovalo přehození montáží a pozorování vody. Bylo úžasné sledovat, jak voda doslova vaří, vzhledem k velké aktivitě ryb.

  Bohužel jsem se dalšího záběru z hrany už nedočkal a tak jsem se rozhodl, přes den dvě montáže převézt na protější břeh, kde je zatopená mělčina a kapři zde hledají teplou vodu. Zavážka na téměř 400 metrů se ale vyplatila. Během dne jsem ze zavážky zdolal dva menší ale krásné řádkáče. 

 

 

  Přišla další noc, která se od té přechozí naprosto lišila. V noci bylo 0°C a aktivita ryb na bodě mrazu, hladina jak zrcadlo a člověk by skoro řekl, že zde není ani šupina.  Po rozednění počasí připomínalo spíš podzim. Vzhledem k velké změně počasí a nadcházejícímu ochlazení jsem se rozhodl výpravu předčasně ukončit, protože nikoho přece nebaví sedět dny u hluchých hlásičů. Před obědem posledního dne, se aspoň přišel rozloučit poslední řádkáč výpravy ze zavežené montáže.

  Co se týe montáží, nevymýšlel jsem zde nic neobvyklého. Klasika složená z potahované šňůrky a háčkem vel. 4 do bahna, jinak velikost 6, rovnátko a pod háček podle mě na jaro nejlepší volba dipovaný TopCorn v kombinaci s plovoucí kukuřicí nebo žlutou plovkou.

 

  Tahle kulička mě velmi překvapila, jelikož dokázala být i po 10 hodinách na bahnitém dně stále celistvá a atraktivní. K montáži jsem vždy přidával PVA naplněné směsí půleného a drceného boilie, řepky a kukuřice, drceného tygřáku, method mixu a dvou rozměrů peletek.

  Třídenní výprava s produkty BioTop baits, i vzhledem k předčasnému ukončení, dopadla na výbornou. Proto se chovejme u vody slušně a chytejte BioTop!

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz