Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Jarní rychlovka s BioTopem ( článek 2022 )
29.03.2022

Jarní rychlovka s BioTopem ( článek 2022 )

Ahoj rybáři,

tak jsem se konečně letos dostal poprvé k vodě. Do hledáčku jsem si vzal jednu pískovnu nedaleko Pardubic a na její prozkoumání mám pouhý jeden den. Po ranním příjezdu zjišťuji od místního osazenstva, že ještě před 14 dny byla voda zamrzlá, rybí aktivita je malá a ryby vůbec nechtějí spolupracovat. Přeci jen je teprve polovina března, tak na to mají stále ještě nárok…

Řekl jsem si, že teplota vody bude v hlubších partiích ještě asi hodně nízká, a proto se pokusím udice situovat do mělkých částí revíru. Myslím si, že s příchodem prvního jarního slunce se ryby po zimě právě do těchto míst vytahují ohřát. A já bych je tam rád přesvědčil k záběru za použití co nejatraktivnější nástrahy. Strategie by byla, tak se do toho pojďme pustit…

Na jednu udici dávám RonnieRig se dvěma plovkami 14mm - Tropical a ChilliBomb.

Na druhou udici nastražuji ořezané kuličky 2x20mm CreamyKrill s ChilliBombem a plovkou Tropical. Na každé udici mám také method krmítko a v něm MethodMix ChilliBomb rozmíchaným boosterem stejné příchuti.

Asi po 2 hodinách přichází pomalý záběr! Běžím k prutu a zasekávám. Na konci udice je něco lepšího, to cítím už z prvotního tahu. Naštěstí ve vodě nejsou žádné popadané stromy nebo větve, které by mi musely dělat vrásky, takže si první zdolávačku sezóny v jarním sluníčku maximálně užívám a nemohu se dočkat, jaká ryba se za chvíli z vody vynoří. Konečně jsem ho zahlédl. Je to kapr a navádím ho směrem ke mně. Ještě pár zapumpování a už ho podebírám. Mám na břehu prvního letošního kapra a váží rovných 8 kg. Mám radost jako malé děcko! Nádherný start sezóny...

Tenhle krasavec si zobnul 2x20mm CreamyKrill s ChilliBombem a plovkou Tropical. Pár fotek a vracím ho do rodného živlu…

Nahazuji do stejného místa s vítěznou kombinací a vyčkávám. Přes poledne se rybí aktivita naprosto uklidnila a zvedl se svěží vítr, který rozvlnil vodní hladinu. Je čas dát si svačinu a trochu čaje na zahřátí. Vystavuji se jarnímu sluníčku a užívám si překrásný den.

Jakmile slunce začalo slábnout a blížit se k horizontu, ticho v krajině přerušil hlásič a rozjel se mi pravý prut. Je tam! Při prvním potěžkání mi ryba váhově přijde dost podobná té předchozí. Ovšem je tu jeden podstatný rozdíl. Na tomto prutu byla montáž s RonnieRigem 2x14mm - Pop-up Tropical a ChilliBomb. Boj netrvá dlouho a já opět podebírám kapra. Asi jsem se trochu nechal unést počátečním návalem adrenalinu a rybu trochu přecenil. Lysák má 5,5 kg a je vidět, že se mu zde opravdu daří – krásně stavěný a s obrovským potenciálem.

Až do setmění se žádný další kontakt s rybou nekonal. Ale potom, co se konečně uklidnil vítr a okolí utichlo, do noci začal jančit příposlech. Svatý Petr se nade mnou smiloval a poslal mi ještě jednoho kapra na rozloučenou. Nebylo to žádné velké drama, ale bylo to přesně to, co jsem na začátek nadcházející sezóny potřeboval - pořádná motivace!

Šupináč má 6 kg a teče z něj MethodMix, takže je jasné, že kombinace chilli, česneku a robinredu mu zachutnala. Zobnul si rovněž ořezaný 2x20mm CreamyKrill s ChilliBombem a plovkou Tropical.

S kaprem jsem se vyfotil, vrátil ho do jeho domoviny a začal jsem pomalu balit. Když už jsem seděl v autě a byl na cestě domů, v hlavě mi vrtala jediná věc... Kam se vydám příště?

 

Za BioTop baits,

Martin

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz