Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2021
  4. Kapří víkend s BioTopem ( článek 2021 )
29.05.2021
Sezóna 2021

Kapří víkend s BioTopem ( článek 2021 )

Zdravím všechny slušné kapraře,

před měsícem jsme se rozhodli s kamarádem, že si koncem května naplánujeme alespoň jeden víkend u vody. Jak čas utíkal a my přemýšleli, čím zaujmeme velké kapry, došli jsme k závěru, že je na čase vyzkoušet něco úplně jiného, než na co jsme dosposud lovili.

Začali jsme hledat něco neokoukaného a hlavně kvalitního... Po chvíli hledání jsme narazili na značku BioTop baits! Produkty vypadaly skvěle, a protože jsme zjistili, že společnost sídlí asi 40km od našeho bydliště, zavolali jsme a domluvili si schůzku, při které si prohlédneme a očicháme veškerý sortiment. 

Po rychlém a férovém jednání jsme měli domluvenou schůzku. Po příjezdu na adresu jsme si přímo s majitelem prošli sortiment a vybrali si produkty, které nás nejvíce zaujali. Čas utíkal jako voda a vytoužený víkend je tu.

Z práce utíkáme v pátečních dopoledních hodinách, balíme věci a jedeme na revír! Máme vymyšlenou jasnou strategii, které se chceme držet a věříme jí. Jako první po příjezdu na lovné místo vybalujeme pruty a nahazujeme všechno s montážemi na panáčka v podání 20mm CreamyKrill se sladkou popkou TopCorn. Ke každé montáži kobrujeme pár kuliček ve stejných příchutích a začínáme zakládat tábor.

Zdá se to až neuvěřitelné, ale po 20 minutách o sobě dává vědět jeden z prutů a po čtvrthodinovém souboji se nám na břehu naskýtá pohled na první rybu naší víkendové výpravy. Krásný černě zabarvený šupináč. Děláme fotky, vracíme rybu zpět do vody a dokončujeme stavbu tábora.

Pomalu přichází noc. Do tmy a ticha se ale náhle v deset hodin večer ozývá hlásič a na prutu máme další rybu. Tentokrát se jedná o šupíka menších rozměrů. Šetrně odháčkovat, pustit rybu a prut s montáží letí zpátky do vody. Páteční den se nachýlil ke konci a my vytahujeme udice a plni očekávání nemůžeme dospat rána.

Po krátkém spánku dokrmujeme ráno chytací místa a nedočkavě čekáme na další záběr. Celý den se ovšem nic neděje a tak věnujeme čas campingu a přípravám montáží na večer. Se zapadajícím sluncem se na hladině začíná ozývat pleskání kaprů slušných rozměrů.

Cíl je jasný, dostat během noci alespoň jednoho na břeh. A to se nám také daří. Ve noci mě ze spacáku vytahuje hlasitý zvuk příposlechu, a již podle zvuku cívky je mi jasné, že to nebude žádný drobeček.  Rychlý souboj a na břehu máme dalšího šupináče, kterému opět zachutnal CreamyKrill s plovkou TopCorn.

Ten den už se žádná jiná ryba nedostavila a po chvilce spánku bylo před námi poslední chytací dopoledne. Nedělní ráno se rybářsky celkem dařilo, protože kapři brali, ale bohužel se jednalo ve směs o násaďáky, které jsme nedokumentovali. I když bychom u vody rádi zůstali ještě déle, rodinné a pracovní povinnosti nám to bohužel nedovolili. Během balení se ale ještě na rozloučenou ozývá kamarádův prut.

Jízda jako by do ryby uhodil blesk! Po klasickém "potěžkání" ryby na prutu se zdá, že máme co dočinění s velice pěknou rybou. Nastává přetahovaná - chvíli vyhráváme my, chvíli zase na plné čáře vyhrává kapr na prutu. Víme ale, že ve vodě nejsou žádné vázky anebo hrany, které by pro nás představovali problém, a proto rybu s klidem a šetrností pomalu zdoláváme. Po několika minutách máme v podběráku nádherného lysce, který je naprosto skvělou tečkou za naší víkendovou výpravou. Zobnul si 20mm plovku TopCornu zalitou esencí. Rychlé focení a kapra vracíme zpět do jeho domoviny.

Musím říct, že jsme doopravdy rádi, že jsme na tuto firmu narazili a myslím si, že minimálně v letošním roce máme svého favorita na poli nástrah a návnad vybraného.

Těšíme se na další výpravu,

Pepíno

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz