Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2022
  4. Labská víkendovka ( článek 2022 )
07.07.2022
Sezóna 2022

Labská víkendovka ( článek 2022 )

Ahoj BioTopáci,

v týdnu jsem se rozhodl, že vyrazím na víkend na Labe a pokusím se ulovit nějakou tu kapří šupinu.

Po práci jsem hned nasedl do auta a vyrazil. Když jsem dorazil na lokalitu, kterou jsem měl vytipovanou, tak jsem uviděl, že kolem vody je satelitní městečko z bivaků...

Už jsem myslel, že si na tomto úseku nesednu, ale po chvíli hledání jsem dokázal najít pěkné místečko. Šel jsem pro věci a kolečkem je postupně navozil na svůj flek. Připravuji montáže…

Na jeden prut dávám Pop-up TopCorn na druhý 2x20mm Dipovaný boilies StrawberryCheesecake.

Sotva jsem nahodil obě dvě střelky do vody, už jsem měl první kontakt s rybou a vytáhl jsem cejna. Druhý záběr na sebe nenechal dlouho čekat a vyndal jsem krásného tlouště. Obě dvě ryby zabraly na 2x20mm Dipované boilies StrawberryCheesecake.

V podvečer se přihnala brutální bouře, která lámala stromy a větve. Nechtěl jsem riskovat, že přijdu o pruty a rozhodl jsem se, že vytáhnu montáže a nahodím druhý den ráno až se počasí umoudří.

Ráno ve 4:20h jsem obě dvě nachystané montáže znovu nahodil. Během půl hodinky po náhozu přišla krásná jízda a začala zdolávačka. Když jsem měl kapra cca na poloviční vzdálenosti od náhozu, roztočil se mi druhý prut. Rozhodl jsem se, že nejprve zdolám první rybu a tu druhou prozatím nechám. Doufal jsem jen, že na prutu zůstane a nepojede do nějaké vázky…

Zdolání kapra se povedlo a podebral jsem krásného šupináče o váze 11kg - osudová byla neuvěřitelně voňavá Pop-Up TopCorn.

Beru rychle druhý prut a začínám zdolávat druhou rybu a hned ze začátku nedává ani metr vlasce zadarmo. Bojuje ze všech sil! Je vidět, že ryby z Labe jsou zkrátka v kondici. Po pár dalších výpadech mám už ale navrch a co nevidět podebírám krásného kapra o váze 12kg.

Neskutečný začátek dne na svazové vodě!

Úspěšná nástraha opět Dipované boilies 2x20mm StrawberryCheesecake.

Krasojízda pokračovala i nadále… Co nevidět se mi opět rozjel prut se StrawberryCheesecake a po rychlé zdolávačce jsem měl na břehu dalšího šupinatého dorostence.

Sice trochu menší ryba, ale stejně mi udělala radost…

Snažím se ze situace na řece vytěžit co nejvíce a přikrmuji k montážím několika hrstmi boilies StrawberryCheesecake, které jsem pořádně prolil slaďoučkým Boosterem stejné příchuti!

Pruty se na hodinku odmlčely, ale z nenadání přichází na osamocenou 14mm plovečku TopCorn padák. Ryba je na prutě a míří směrem ke mně!

Zasekávám a cítím, že podle tahu by to mohl opět pěkný kousek. Chviličku se spolu přetahujeme, ale já vím, že pokud se nic nepokazí, tak tuhle rybu bezpečně zdolám. Za nějakých 5 minut už ho mám v podběráku.

Konečně se dostavil také lysáček!

Odpoledne se znovu ozval hlásič… Swinger zůstal přilepený u prutu a pomalu se začal odvíjet vlasec. Beru prut do ruky a záhy cítím, že se jedná o větší rybu. Tohle nebude dorostenec… Tahám totiž mrtvou váhu a to je obvykle dobré znamení. Ryba chvíli táhne s proudem, pak zase proti. Nechci ponechat nic náhodě a s rybou neustále držím kontakt a ruku mám připravenou na brzdě, kdyby došlo k nějakým nečekaný výpadům. Taháme se už nějakou tu chvíli a přitahujeme pozornost okolních rybářů…

Konečně jsem ho zahlédl. Tak takhle ryba by mohla být můj osobák z Labe! Hlavně, ať se nic nepokazí… U břehu si ten obrovský pupkáč pořád ještě bere, ale já už cítím, že mu pomalu začínají docházet síly.

Ještě pár výpadů a navádím ho k podběráku. Je tam!

Tak tady ho máme!

Můj nový osobáček z Labe – po odečtení saku 20,20 kg. Bodoval opět Dipovaný boilies StrawberryCheesecake.

Rybu jsem rychle vrátil zpátky a znovu nahodil, ale tento labský mohykán byl poslední rybou mé víkendové výpravy a mně nezbývalo už nic jiného, než si sbalit všechny věci, naházet je na kolečko, odvést je k autu a vydat se k domovu.

Ale řeknu Vám, že to mě vůbec netrápilo. Byl jsem totiž z té rybačky tak neuvěřitelně nabitý energií, že bych ty věci klidně vezl k autu i o kilometr dál…

Za BioTop baits,

Jakub

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz