Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Led(n)ová Vltava ( článek 2022 )
07.02.2022

Led(n)ová Vltava ( článek 2022 )

Ahoj,

letošní rok jsem se rozhodl, že se kaprařině budu věnovat v každé volné chvíli a to, že byl zrovna chladný a větrný leden mi nemohlo nikterak zhatit mé plány. Pořídil jsem si nový bivak a ten bylo přece zapotřebí pořádně otestovat! 
 
Za tímto účelem jsem si vybral řeku Vltavu, konkrétně tedy nové místo na hloubce, které jsem úplnou náhodou objevil minulý rok. Něco mi říkalo, že by se zde teď v zimě mohli kapři ukrývat. Ačkoliv mi počasí příliš nepřálo, bojoval jsem od začátku a doufal, že se nějaká šupina na břeh podívá.
 
 
 
Mám osvědčenou montáž z fluocarbonu, na kterou vždycky dávám jednu 14mm plovku. Na jednu udici šla plovka TopCorn a na druhou nová plovka Tropical - samozřejmě, že obě nástrahy nacucané v neuvěřitelně sladkých, silných a voňavých esencích.
 
 
Po hodině lovu přichází první padák a v mém těle se začíná vyplavovat to správné množství adrenalinu. Přiznám se, že jsem to tak rychle ani nečekal... Okamžitě dotahuji brzdu a zasekávám. Po chvilkové zdolávačce se mi v podběráku ukazuje první kapr sezóny 2022.
 
Malého šupináče jsem vzal před objektiv, protože se jednalo o první rybu sezóny. První body připisuje léty ověřený Pop-Up TopCorn v esenci.
 
 
Další záběry na sebe nenechaly dlouho čekat a já si pohrával s místními násaďáčky, kteří mi udělali také velkou radost. Teplota vody přece jenom ukazovala 4 stupně Celsia a v takovém počasí se každá ryba počítá.
 
 
V odpoledních hodinách se ukázalo slunce a právě sluneční paprsky jako kdyby probudily vodu. Přichází další padák, ale už od začátku je mi jasné, že tentokrát se k nástraze dostal větší kapr. Teď se o slovo přihlásila letošní novinka Pop-Up Tropical, kterou jsem rovněž několik dní dopředu máčel v esenci
 
Na to, že je leden a voda je ledová, dává mi ten uličník pěkně zabrat. Kapr to bere po proudu a horko těžko se mi ho daří obrátit. Bere si pěkně a já si jen pohrávám s brzdou, protože o tohohle ledoborce doopravdy nechci přijít. Jednou táhne on, pak zase já... Po chvilce jsem ho konečně zahlédl. Nádherně vybarvený šupináč a já doufám, že bude mít přes 10kg. Ještě chvíli se přetahujeme a konečně ho podebírám. 
 
 
Šupináč s 11kg živé váhy! Ruce se mi třesou a stále tomu nemohu uvěřit.
 
Díky, Svatý Petře za takový start nového roku.
 
Dělám rychlých pár fotek a kapr míří zase do svého domova. Skvělá lednová vycházka!
 
Za Biotop Baits, 
David
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz