Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Lov kaprů v zatopeném lomu (článek + video)
29.09.2019

Lov kaprů v zatopeném lomu (článek + video)

Autor: Václav Pergl

Ahoj kapraři,

moje další cesta vedla na jeden zatopený lom. S revírem jsem byl týden dopředu seznámen pouze z fotek leteckých snímků a několika historkami o místních kaprech. Kamarád, který mě sem vzal, zde v minulosti chytal jen párkrát a žádná z ryb se ani neblížila té zlomové hranici 10 kg.

Ale na jeho radu jsem sbalil člun, všechno krmení, co jsem doma našel a vyrazil jsem. Ten den jsem byl už od rána unavený a po pravdě se mi ani nikam nechtělo, ale na ryby se momentálně dostanu jednou za uherák, tak jsem se přemohl a vyrazil jsem.

Po několika kilometrech lesem s naloženým vlekem jsme dojeli k zarostlému cihlovému lomu s jen jedním malým lovným místem. Krátká procházka kolem lomu ale ukázala solidní rybí obsádku a tak honem vyložit, zprovoznit člun a připravit bivaky.

Člun připraven. Vyrazil jsem na obhlídku svého lovného sektoru. Hned jako první po příjezdu k lomu, mě zaujaly zatopené stromy, ke kterým jsem se člunem hned vypravil. Pomalinku a nenápadně jsem se plížil podél břehu, co strom anebo kořeny, to jeden či dva zaparkovaní kapři nebo amuři – BOMBA !

Zpátky na břeh, na cívky namotat pořádnou šokovku a jdeme na ně. Pár kuliček CreamyKrillu pod kořeny zatopených stromů a k nim montáž se stejnou kuličkou obalenou pastou. Další dva pruty jsem jen ledabyle nahodil, jelikož krom břehů se na dně revíru již nenacházelo nic zajímavého.

Po hodině zevlování na břehu mě začala přepadat myšlenka, že jsem možná místo boilies měl zvolit nějakou přirozenější nástrahu jako je třeba kukuřice a v tom to přišlo. Jízda jako prase !!!

Hurá do člunu. Ryba to vzala samozřejmě rovnou do zatopených stromů. Po cca 15 minutách lámání klacků se mi podařilo kotvičkou dostat druhý konec šokovky… Tahám, tahám a najednou vidím mezi kořeny krásného lysce s kuličkou CreamyKrillu a háčkem na spodním pysku!

Jenže já vůl si nechal nůžky na břehu a zuby 0,67 fluorocarbon prostě nepřekousneš… Musel jsem proto z navijáku vymotat všechnu šokovku až na kmenový vlasec, který jsem nakonec překousl, převázat znovu šokovku na kmenový vlasec a zdolat již unaveného 10 kg řádkáče.

Tenhle kapr odstartoval jednu z mých nejlepších podzimních rybaček, co jsem za pár let zažil. Ryby ochotně začaly konzumovat CreamyKrill a daly se lovit z jakéhokoliv místa lomu. Za necelých 24 hodin se mi podařilo udělat více než 12 ryb.

Chovejte se u vody a k rybám slušně a třeba někdy na viděnou….

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz