Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Na kapry a jesetery s BioTopem ( článek 2021 )
08.05.2021

Na kapry a jesetery s BioTopem ( článek 2021 )

Ahoj rybáři a rybářky,

sezóna nám pomaličku začíná a i já jsem si konečně udělal na víkend čas a dostal se k vodě. Po dlouhém nasazení v operaci "Lockdown" jsem sbalil ženu a jelo se k vodě. Pro začátek sezóny jsem zvolil Kubšovku, protože jsem si dal za cíl ulovit kapra a jesetera během jedné výpravy.

Nejprve jsem se zaměřil na ulovení kapra. Zde bylo na místě trochu promyslet lovnou strategii. Nechtěl jsem totiž větším vnaděním zbytečně upoutat pozornost jeseterů, a proto jsem se rozhodl, že pro začátek nahodím pouze návazce s Ronnie Rig montážemi a plovkami Topcorn a ChilliBomb. Do PVA jsem ke každé montáži přidal jen pár kuliček boiliesu stejné příchutě a čekal jsem na kontakt.

Za nedlouho přichází jízda na TopCorn! První ryba sezóny na prutě... Po zimní lovné odmlce mám ruce lehce v nejistotě, ale brzy se stávám pánem situace a kapra navádím pomalu a jistě směrem ke břehu. V podběráku končí pěkný 12kg lysáček. Rychlá fotka a znovu nahodit.

Protože se ale kaprům během dalších tří hodin nechtělo dále spolupracovat, stahuji pruty a měním montáže i nástrahy. Průzkumnická klasika - panáček a čistě na dno. Říkal jsem si, že když už budu zkoušet jesetery zvolím tu nejsilněji zapáchající nástrahu, co s sebou mám. Do bitevního pole jde řada InsectSquid ! Dipované boilies a esence k tomu, do PVA přidávám ještě bár kuliček pro zpestření a letí to tam.

Do hodiny první jízda. Tentokrát nechávám manželku, aby si také zkusila poměřit síly s nějakou pěknou rybou. Na prutu má jesetera, to je bez debat. V některých chvílích souboje je dobré, že se člověk může spolehnout na kvalitní vybavení, které mu tu a tam zachrání krk a odpustí třeba nedostatečně povolenou brzdu. Po asi desetiminutách přetahované manželka navádí do podběráku malého "žraloka". Pár fotek do alba a jedeme dál!

Přes slunečné a teplé jarní odpoledne aktivita ryb ustala, ale jakmile se slunce začalo klonit k horizontu, celý rybník znovu ožil. Ryby se zkrátka nebály prozradit a co chvíli byla nějaká vidět nad hladinou a ukazovali se hlavně nad mým krmákem, takže jsem hodně netrpělivě čekal na záběr... Po asi půl hodině přišla další jízda!

Teď už si to ale beru do parády já. Hned na úvod jsem se trochu polekal, jakou silou se ryba dala na útěk. Brala si doopravdy poctivě a já jen držel prut, ladil brzdu a doufal, že všechny komponenty montáže vydrží. Ryba si to ale celkem neomaleně namířila při břehu směrem ke kolegovi vedle. Nechtěl jsem, aby se mi zamotala do jeho vlasců, protože to by mohlo znamenat ztrátu úlovku. Bylo na čase se do toho trochu opřít a přejít do ofensivy. Přitahuji a pumpuji... Brzy začínám mít navrch a ryba na druhém konci prutu konečně dělá to, co chci já. Adrenalinu v těle mám ale i tak stále dost. Konečně vidím s kým mám tu čest. Další "žralok", kterého opatrně směřuji do podběráku. Tak a je můj!

Musím říci, že to byl to krásný víkend strávený u vody.

Za team BioTop baits,

Karel

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz