Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. (Ne)známý Orlík ( článek 2021 )
30.06.2021

(Ne)známý Orlík ( článek 2021 )

Ahoj rybáři,

tentokrát jsem vyrazil na 3 denní výpravu k vodě a jak to u mě bývá, zvolil jsem opět vltavskou kaskádu. I přes to že jsem vyrazil v týdnu, bylo všude spousty rybářů. Měl jsem sice v plánu jít na své oblíbené místo, ale bohužel bylo obsazeno. Rozhodl jsem se proto přejet s člunem o řádný kus dále a zvolit pro mě dosud neznámé loviště.

Vytipoval jsem z vody místo, které nebylo obsazené a hlavně, kde by se dal postavit přístřešek. Protože jsem tuto lokalitu vůbec neznal, raději jsem vzal echolot a vydal se na vodu prozkoumat reliéf a tvrdost dna. Teplota vody byla necelých 18°C a ryby byly ve tření.

Po obhlídce jsem rozbil tábor a začal připravovat pruty. Věděl jsem, že budu zavážet člunem, takže jsem zvolil kamenné odpadávací montáže a jako nástrahu jsem použil na levý prut boilies InsectSquid a na pravý prut boilies TopCorn. Jdu to zavést!

Kolem každé montáže jsem ještě zakrmil hrstkou napůleného boilies stejné příchutě a vrátil se na břeh. Na první záběr jsem dlouho nečekal... Rozjel se pravý prut s nástrahou TopCorn a na konci sestavy na mě čekal malý 50cm kapřík. Kapra jsem vyháknul rovnou ve vodě, rychle zavezl montáž zpět do krmného místa a vyčkával na další kontakt s rybou. Bohužel až do půlnoci bylo ticho a hladina připomínala zrcadlo...

Druhý den jsem od rána tahal co chvíli malé násaďáky na oba pruty, taže jsem se přes den nenudil, ale po větší rybě jako by se zem slehla. Takhle to probíhalo až do večera, než se hladina uklidnila a přišla tma. Chvíli před půlnocí se rozeznívá příposlech, vybíhám k prutu. Rozjelo se to na TopCorn! Hned po záseku cítím, že to není úplně malá ryba. Chvilku se přetahujeme, ale podle echolotu by se kolem mě neměly nacházet žádné vázky, takže si mohu dovolit rybu komfortně zdolat. Po chvilce už mám v podložce šupinatého kapra o váze 8,5 kg. Dělám pár fotek, pouštím rybu a pln očekávání do dalšího dne ulehám ke spánku.

Poslední den výpravy poctivě vylézám z vyhřátého spacáku a přesně ve 4 hodiny zavážím montáže. Pozoruji východ slunce a kochám se letní přírodou... V půl 8 ráno ale mé idylické chvíle přeruší tolik očekávaný zvuk pípáků!

Mám kontakt s rybou a hned po záseku vím, že to bude pěkný kousek! Skáču do člunu a hurá za ním na otevřenou vodu. Na vodě se nedějí žádné velké eskapády a po naprosto ukázkové pumpovačce, navádím krásného dlouhého šupináče do podběráku. Rybu pokládám do podložky a rychle na břeh. Stanoviště na focení je už připraveno a já na rychlo pořizuji několik snímků tohoto úžasného stvoření. Kapr má 13,1kg a vzal si boilies InsectSquid.

Kapra pouštím zpět do jeho domoviny a začínám pomalu balit věci.

Někdy nás zkrátka okolnosti donutí vyzkoušet lov na jiných místech, než-li jsme zvyklí a otevřou nám nové možnosti, které za to opravdu stojí. Takže s klidným svědomím mohu říci, že se na toto místo určitě v budoucnu ještě vrátím a už teď doufám, že si zde potěžkám nějakou tu orlickou dvacítku.

Za BioTop baits,

Michal

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz