Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2021
  4. Noční tažení s Naturou ( článek 2021 )
15.06.2021
Sezóna 2021

Noční tažení s Naturou ( článek 2021 )

Zdravím kapraři,

poslední dobou mě to každou volnou chvilkou táhne k vodě a tento večer tomu nebylo jinak. Po práci jsem si sbalil všechny potřebné věci a naplánoval jsem si výpravu na jednu noc k Labi. 

Delší dobu jsem sledoval předpověď počasí, která nebyla vůbec příznivá. Silný vítr a déšť nesliboval nic hezkého, ale nejsem z cukru a počasí mi plány nezkazí. Vyrazil jsem tedy za trvalého deště na břeh Labe, kde mi bylo jasné, že to lehké nebude. Po příjezdu na zvolené místo se mi naskytl pohled na rozvodněnou řeku s velkým průtokem. Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl, že tentokrát přejedu o kus vedle na stojatou vodu.

Pískovna v okolí slibovala o dost lehčí podmínky. Pár kilometrů přejezd a dorazil jsem na místo... Vypadalo to zde jako o závodech a na nějaké soukromí a klid, které u vody hledám jsem zde mohl zapomenout. Nezbývalo nic jiného než odjet na jinou stojatou vodu, kde jsem lovil již několiktát a vždy jsem byl spokojený. Rád zde uvedu, že se jednalo o soukromou vodu, kde jsem zaplatil za klid a pohodu, které jsem v danou chvíli na břehu svazovek nenašel.

Stavím bivak a rychle nosím věci dovnitř. První náhozi letí za hranici 100 metrů, kde se podle místních ryby vyskytují. Na jeden prut dávám boilie TopCorn s plovkou v esenci a druhý zkouším boilie Natura také s plovkou, která voní úžasně po směsi bylin, ve kterých je zasypaná a ještě ji doplňuji fluozeleným kouřovým dipem. Vše doplňuji PVA punčochou, kde mám napůlené kuličky stejné příchuti. Poté jsem si pořádně zaházel se spodovým prutem a raketou. Vše bylo připraveno teď už jen čekat na záběr...

Pruty jsem nechal delší dobu v klidu, ale záběr nepřichází. Zjemnil jsem montáž a háček a znova navečer přehazuji. Asi půl hodiny po nahození se mi konečně rozezněl ten nejkrásnější zvuk. Zvuk, který každý rybář chce slyšet, šílená jízda. Už podle tahu se jedná o lepší rybu. Po krásné zdolávačce mám na břehu šupináče o váze 14,8 kg.

Úspěšná kombinace  na rozjezd - boilies TopCorn s plovkou a esencí. Rybu pouštím a byť jsem to ještě v danou chvíli nevěděl, tak mi začínalo noční tažení!

Od této chvíle jsem se u prutů totiž nezastavil. Pravidělně každých 30-40 minut jsem měl záběr a povedlo se mi zdolat dalších několik ryb, o které bych se s vámi rád podělil.

Vypíchnul bych několik jeseterů přes metr. Natura teda opět zabodovala a ukázala svoji sílu hlavně po setmění.

A ještě jednoho kapra, který se se mnou přišel rozloučit druhý den brzy ráno a měl 17kg. Úspěšnou byla opět Natura s plovkou a kouřovým dipem.

Naprosto dokonalá výprava, ze které si odvážím promočené věci, bolavé ruce, ale hlavně krásné vzpomínky. Tak dlouho jsem hledal u vody místo a klid, až jsem ho našel a jsem za to moc rád. Chovejme se u vody tiše a s respektem k přírodě, jinak za chvíli už nebude kam jezdit.

Petrův zdar!

Za team BioTop baits,

David

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz