Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2022
  4. Orlické jarní pokračování ( článek 2022 )
07.06.2022
Sezóna 2022

Orlické jarní pokračování ( článek 2022 )

Čau rybáři,

koncem května jsem znovu vyrazil na pár dní k vodě. Již tradičně jsem zamířil na moji srdcovou svazovou vodu – Orlík. Snad to bude tentokrát lepší, než minule a podaří se mi ulovit nějaké větší ryby.

Hurá na vodu!

Hned jak jsem dorazil na místo, rozbalil jsem pruty, připravil zázemí, montáže a něco málo na rozkrmení... Tentokrát jsem se rozhodl použít své oblíbené odpadávací montáže s kameny. Za mě je to nejlepší montáž, protože člověk k lovu nepotřebuje olovo a vždy po záseku se kámen z montáže uvolní a mám tak daleko větší šanci na bezpečné zdolání ryby.

Na jeden prut jsem nastražil Pop-Up ChilliBomb dlouhodobě nasáklou v Esenci stejné příchuti.

Na druhý prut jsem umístil 20mm kuličku Tropicalu, kterou jsem ještě zakápnul Kouřovým dipem.

Obě montáže jsem doplnil o PVA, do kterého jsem napěchoval PartiklMixy – PREMIUM a zastříkl dovnitř trochu Esence. Chci, aby hned po náhozu každá ryba věděla, že ve vodě se nalézá něco, co je potřeba prozkoumat a sezobnout...

Lovné místo znám z minulosti, takže mám v hlavě hned několik tipů, kam montáže zavezu. Jedna hranka a jedno místo, které je relativně na mělčině. Pruty jsem vyvezl a obě místa rozkrmil lehce PartiklMixy a pár hrstmi boiliesu ChilliBomb a Tropical.

I přes to, že ryby byly na vodě poměrně aktivní a ukazovaly se, tak záběr se první večer nedostavil... Vím ale, že na tomto místě si musím rybu prostě a jednoduše vysedět a ono to časem přijde.

Hned druhý den se mi to potvrdilo.

Uvařil jsem si vydatný oběd a chvíli po tom, co jsem si užíval polední siestu, přišel první záběr! Zdá se, že první dorostenec je na prutu…

Kapřík kolem 3 kg sezobnul plovku ChilliBomb v Esenci.

Za dvě hoďky je tady další hrčák a 4 kg kapr, který vzal tutéž montáž ze stejného místa.

Večer za mnou připlouvá kamarád Lukáš a taktéž okamžitě rozbaluje cajky a zaváží na místa, která jsem mu lehce předkrmil. Bohužel ten den už ani jeden z nás nemá štěstí a zůstáváme bez záběru...

Další den kolem poledne přichází záběr od větší ryby a po dlouhé přetahované v těsné blízkosti břehu, podebírám konečně většího kapra.

V podložce se mi unaveně povaluje šupík lehce přes 11 kg. Tentokrát zabodoval Tropical...

V podvečer jsem proměnil další záběr a na břeh se mi podařilo dostat krásně stavěného lysce kolem 6 kg - opět Pop-up ChilliBomb s Esencí.

Poslední den byl pro mě opravdu smolným, protože z 5 záběrů jsem dokázal na břeh dostat pouze jednoho malého kapříka. Dvě ryby, které se mi podařily dostat ke břehu a viděl jsem je (měly jistě přes 10 kg) se mi vypnuly, než jsem ji stihl podebrat.

Byl jsem z toho opravdu v nervu a i přes to, že se mi zdálo, že montáže jsou v pořádku, raději jsem je obě vyměnil…

Asi to pomohlo, protože chvíli po obědě přichází jízda na plovku InsectSquid! Už při prvním potěžkání je mi jasné, že to není násaďák.

Do ryby jsem se po předchozích fiascích nechtěl moc opírat a tak jsem ji vodil velice poklidně. Byla z toho nakonec super zdolávačka a u břehu se mi po chvíli vyvalil úžasný lysec. Neponechal jsem nic náhodě a rybu velmi pozvolna nasměroval k podběráku. Je tam!

Lysec o hmotnosti přes 13 kg byl pro mě skvělou tečkou na závěr. Kombinace Korýš / Oliheň zafungovala na výbornou!

Vracím ho šetrně zpátky do jeho domoviny.

Úkol jsem splnil a začal se pomalu balit domů.

Pokud jsem si z této výpravy něco odnesl, tak to bylo to, že Orlík mě stále umí překvapit i na místech, které už jsem si myslel, že perfektně znám. Vsázel jsem na to, že ryby budou nejvíce aktivní po setmění, ale úplný opak byl pravdou. Je prostě potřeba se pořád učit a snažit se co nejlépe číst vodu.

Nemohu se dočkat, co si pro mě přehrada připraví příště.

Za BioTop baits,

Tomáš

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz