Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Orlické jaro s BioTopem ( článek 2021 )
30.04.2021

Orlické jaro s BioTopem ( článek 2021 )

Ahoj rybáři,
 
v polovině dubna jsem se vydal na svojí oblíbenou Orlickou přehradu. Počasí mi moc nepřálo, foukal silný a studený vítr, teplota se přes den většinou nepřehoupla nad 5°C a každou chvíli se z nebe snášel jarní déšť.
 
Voda v přehradě byla ještě dost studená, takže se o nějaké velké rybí aktivitě rozhodně mluvit nedalo. V minulosti se mi ale v obdobných případech vyplatilo nástrahy zavážet člunem do větší vzdálenosti a na stejnou taktiku jsem vsadil i tentokrát.
 
 
Na jeden prut šla 14mm Popka StrawberryCheesecake a na druhý Popka TopCornu. Obě nástrahy jsem již dopředu řádně zakapal esencemi, aby byly prostě TOP. Jako návnadu jsem použil MethodMixy, které jsem klasicky rozdělal s vodou a udělal z nich krmné koule, k nimž jsem na každou montáž přihodil i pár kuliček klasického boilies.
 
 
Oba pruty jsem vyvezl k protějšímu břehu a řádně nachystal do hlásičů. Hned pár minut po zavezení se ozývá hlásič a já mám na prutu prvního malého kapra. Byl to malý násaďáček, kterému zachutnala plovka TopCornu. Rybu jsem vyhákl rovnou ve vodě a pln očekávání jsem se opět rychle vydal na člun, abych měl zaveženo v místech, odkud záběr přišel.
 
Asi po hodině se ozývá i druhý prut. Běžím k prutu a zasekávám, hned po záseku cítím že mám na prutu těžkou rybu. Naskakuji do člunu a vyrážím za ní na volnou vodu. Bohužel ryba si to namířila přímo do potopeného stromu, kde se mi vyřízla. Ten den jsem svoji šanci promarnil a žádná lepší ryba už se nedostavila.
 
Druhý den ráno jsem hned ve 4 zavezl pruty a čekal, co se bude dít. Asi po hodině a půl konečně slyším ten slastný zvuk příposlechu. FISH ON! Vybíhám z bivaku a s prutem utíkám do člunu. Za chvíli už jsem nad rybou a opatrně ji zdolávám. Asi nebude tak velká jako ta včerejší, co se vyřízla, ale násaďák to také rozhodně není. Za pár dalších okamžiků již do podběráku navádím říčního hubeného šupináče, který má síly za dva. Znovu se osvědčila samotná dvoubarevná 14mm plovka Strawberry Cheesecake.
 
 
Kapr má 75cm a váží 6,3 kg. Ještě pár fotek do alba a šupíka vracím do jeho domoviny... Doufám, že se v budoucna opět shledáme a že bude o deset kilogramů těžší.
 
Za team BioTop baits,
Michal
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz