Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2021
  4. Pár hodin na pískovně ( článek 2021 )
28.04.2021
Sezóna 2021

Pár hodin na pískovně ( článek 2021 )

Zdravím všechny slušné kapraře,

po nekonečné zimě se mně konečně podařilo skončit v práci o trochu dřív a mohl jsem tak vyrazit letos poprvé k vodě. Vycházka sice jen na pár hodin ale i to se počítá!

Revír jsem volil takový, abych měl velkou šanci ulovit za co nejkratší dobu alespoň jednu rybu. Blízký lom byl jasnou volbou. Místu jsem bezvýhradně věřil, protože už zde mám nějaké zkušenosti z předešlých sezón.

Jako nástrahu jsem zvolil na jednu udici kombinaci TigerNuts CreamyKrill s plovkou stejné příchutě a na druhý svoji nejoblíbenější nástrahu - dipovaný ChilliBomb okořeněný ještě esencí pro maximální účinek.

Žádné extra krmení se nekonalo. Ke každé montáži pouze deset dobře mířených kuliček situovaných k montážím a čekám...

Ještě za světla přichází první záběr. Padáček a kapr si to namířil přímo ke mně. Zachutnal mu tygřák s plovečkou. Následuje celkem rychlá akce a už ho mám na břehu. Pár fotek na památku a plave si zase ve své domovině.

Nahazuji nazpět do míst, ze kterých se záběr dostavil a pln očekávání hypnotizuji hlásiče, dokud krajinu zcela nezahalí tma. Spolu se tmou přichází i pěkná kosa, která mě zanedlouho nutí začít balit náčiní. Již z minulosti mám v hlavě zafixováno, že pruty se balí až na konec. Zdá se, že tohle pravidlo se prostě vyplácí... Když jsem skládal stoličku, přišla tolik očekávaná jízda! Hned na úvod sezóny si užívám i svůj první letošní noční souboj.

Brzy už se těším s kaprem na podložce. Musím znovu rozdělat stativ, ale co se dá dělat, je potřeba rybu zdokumentovat. Tentokrát se vítěznou sestavou stala montáž s dipovaným ChilliBombem - vím, proč mu věřím!

Cvak, cvak a pouštěčka...

Na to, že jsem u vody strávil cca 4 hodiny, tak musím říci, že lepší start sezóny jsem si nemohl přát. A znovu jsem se jen utvrdil v tom, že ve studené vodě není pro masivní zakrmování místo, a že stačí i pár kuliček, když letí na správné místo.

Za tým BioTop baits,

Vendel

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz