Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Rychlá jarní kaprařina na Berounce ( článek 2021 )
03.04.2021

Rychlá jarní kaprařina na Berounce ( článek 2021 )

Ahoj kapraři,

první letošní jednodenní výprava, kterou jsem absolvoval, nevypadala vůbec slibně. Časté změny březnového počasí mi dokazovaly, že zima ještě neřekla své poslední slovo. V jednu chvíli foukal silný vítr s deštěm, za chvíli zase svítilo jarní slunce. Měl jsem ale volno, takže jiná varianta, než-li se vydat do přírody z ruchu velkoměsta nepřidala v úvahu.

Protože místo na Berounce, které jsem si k lovu vytipoval, jsem znal již z předchozích vycházek, věděl jsem, že dno je pokryto silným nánosem bahna, a proto bude zapotřebí tomu přizpůsobit montáž. Navazuji tedy únikovou helikoptéru s Ronnie Rigem. Bylo mi jasné, že atraktivita nástrahy bude alfa omega úspěchu, proto jsem zvolil pod háček svoji nejoblíbenější nástrahu Pop-Up TopCorn.

Nahazuji oba pruty, připevňuji swingery a pln očekávání sleduji vodní hladinu. Každou chvíli se nad hladinou vyhoupne nějaký násaďáček, takže věřím, že lovné místo jsem vybral dobře. A mám pravdu. Zachvilku se mi v podložce plácá malý dorostenec, kterého ani nefotím a rychle pouštím zpět.

Ryhle nahazuji zpátky do míst, kde se ukazují kapři. Tu a tam se ozve pípák, to asi jak se menší ryby motají kolem mého vlasce... Hodinu na to se už ale bavíme o úplně jiné písničce! Pomalá tahlá jízda přilepuje swinger k prutu a přechází v doopravdy nadějnou jízdu. Beru prut do ruky, abych potěžkal s kým mám tu čest. Ryba se po prvním kontaktu zdá být ve skvělé formě a dokazuje to také tím, kolik vlasce si bez pardonu bere z navijáku. Na prutu mám nepochybně říčního bojovníka, který už ve zdejší vodě něco zažil. Po pár minutách už kaprovi začínají docházet síly a směruji ho ke břehu. Z podvodní říše se vyvaluje nádherný řádkáč... Ještě poslední výpad a kapr končí bezpečně v podběráku.

Kapra polévám v podložce říční vodou a rychle dělám několik památečních snímků. Naprosto úžasná a krásná ryba - zkrátka kapr jako malovaný. Mám z něj obrovskou radost a jdu ho rychle pustit, aby na břehu nebyl déle, než je nezbytně nutné. 

Když jsem ráno odcházel z bytu, ani jsem nevěřil, že si dnešní lov tak užiju a jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit počáteční nepřízní počasí, protože to bych se jinak s tímto řádkáčem nemohl potěšit a vyfotit.

Přeji všem slušným rybářům mnoho úspěchů a zase někdy s BioTopem u vody!

Milda

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz