Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2022
  4. Sváťova květnová mise ( článek 2022 )
31.05.2022
Sezóna 2022

Sváťova květnová mise ( článek 2022 )

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu.

Květen se blížil ke konci, proto jsem sbalil „cajky“ a vyrazil na letošní první výpravu. Tento revír je moje srdcová záležitost a vždy jej rád navštívím. I když se jedná o soukromou vodu, tak nečekejte že přijedete a hned nachytáte místní obry…

Voda je to opravdu těžká a každá ryba se musí zasloužit. Hned po příjezdu mě správce přivítal špatnými zprávami... Rybám se moc nechce, a aby toho nebylo málo, tak na mých výpravách nikdy nesmí chybět déšť… Takže hned po rychlé kávě s místním vedením se spustil strašný liják. Šup naházet věci do člunu a alou na moje lovné místo.

Déšť ustal, jsem na místě a jde se na věc. Zvolil jsem na začátek 20cm dlouhý kombinovaný návazec s háčkem vel. 8 nabitý jednou kuličkou CreamyKrillu zalitou Boosterem CreamyKrill.

Tuto udici jsem nastražil k padlým stromům.

Další prut šel k rákosu s TigerNuts Premium - TopCorn v kombinaci s kukuřicí a Boosterem TopCorn.

Poslední udici jsem dal na volnou vodu s panáčkem 24mm HardHook ChilliBomb + 14mm Pop-Up StrawberryCheesecake DUO zakapaný Esencí ChilliBomb.

Krmnou kampaň jsem moc nehrotil a nakrouhal pár kuliček ke každé udici. Mise může začít!

Cíl je jasný! Ulovit kapra... Loni jsem zde totiž ve stejném období totálně vyhořel a odjel jako bezrybka.

Vařím si jídlo, když v tu chvíli slyším ten opojný zvuk hrčícího navijáku a pískajícího hlásiče… FISH ON!

Prut, který jsem umístil k blízkosti stromů se zaboosterovaným CreamyKrillem. Bere si pěkně, ale teď na začátku mu nesmím dát ani centimetr, jinak o něj přijdu ve vázkách. Dotahuji naviják a věřím vlasci… Vypadá to slibně. Rybu jsem otočil na volnou vodu a pereme se spolu o každý metr vlasce. Mám ale navrch! Za chvíli podebírám krásného šupináče.

Má 9 kg a zaboostrovaný CreamyKrill mu prostě sednul. Super start výpravy!

Junior udělal velkou radost, ale bohužel byl také předzvěstí dvoudenního „ticha“. Když jsem totiž na výpravu dorazil bylo kolem 10°C , ovšem následující dny nebyl na obloze ani mráček a teplota ze dne na den skočila nahoru o 15°C. To se samozřejmě velmi negativně podepsalo na rybí denní aktivitě.

Musel jsem chtě nechtě přistoupit k jiné taktice a pokusit se vyhřívající se apatické ryby nějak přelstít. Zkoušel jsem různé délky návazců a nakonec jsem stejně zůstal u pořekadla „V jednoduchosti je krása.“ Zvítězil krátký 10 cm návazec ze 15 librové šňůrky a krátkým vlasem.

Rozhodl jsem trochu více pověnovat krmné kampani a kromě výše zmíněné kukuřice s TigerNuts Premium jsem rozdělal ještě MethodMix CreamyKrill s nadrceným boilies, celé to poctivě prolil Boosterem CreamyKrill a to vše jsem se rozhodl do vody dopravovat zakrmovací raketou.

Netrvalo to dlouho a má snaha byla odměněna. Další jízda a tentokrát se rozjel prut s TigerNuts Premium – TopCorn v kombinaci s 14mm Pop-Up TopCorn. Pěkně jsem si ho povodil a tady ho máme…

Šupináč lehce přes 10kg. Jde zpátky...

Po pár hodinách, když se setmělo, přišel opět záběr od potopených stromů se stejným scénářem jako u prvního kapra. Jen hmotnost ryby je tentokrát větší – 12,5kg.

Na tom CreamyKrillu něco bude…

Ve zbytku dne jsem již více šancí nedostal a přede mnou byla poslední noc. Všechny udice jsem pořádně nachystal, abych měl jistotu, že všechno je READY. U obou vítězných montáží jsem pouze vyměnil čerstvé nástrahy, ale u třetího prutu jsem udělal změnu… Chci zkusit opravdový smrad a tak nastražuji panáčka Dipovaného InsectSquidu s 14mm plovkou stejné příchuti.

Zalézám do spacáku a příposlech mám na plné pecky. V půl čtvrté ráno dostávám infarkt… Příposlech křičí do tmy a je to pořádná jízda… Vybíhám okamžitě k prutu a zvedám ho. CreamyKrill připisuje další body, ale v prutu cítím, že jsem přes nějakou větev nebo v nějaké vázce… O tuhle rybu nechci přijít, takže jdu do člunu.

Sotva do něj ale vlezu, ryba si to namířila z vázky ven a mě tím ulehčila hodně trápení… Díky Svatý Petře! Tohle ale rozhodně není nějaký malý uličník. Ryba využívá v souboji své váhy a nebojí se zabrat. Za každé otočení navijáku si bere zase nazpátek z cívky. Modlím se, ať hlavně všechno vydrží, protože to, jakým stylem se vlasec smýkal o vázku zkrátka nebylo dobře.

Po asi deseti minutách přetahované se mi konečně daří navést ho do podběráku. Vlasec je otřepený a když jsem za něj zabral, praskl. Měl jsem fakt kliku…

Důležité ale je, že mám v podložce tohoto nádherného šupináče s hmotností 19 kg. YES !!!

Rybu jsem šetrně vrátil, prut znovu nahodil, ale do dalšího dne se už žádný kapr nedostavil.

I tak to byla skvělá rybačka! Chytil jsem nádherné ryby a uvědomil si i jednu podstatnou věc – CreamyKrill je doopravdy dělo!

Takže se všichni mějte a zase někdy u vody.

Za BioTop baits,

Sváťa

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz