Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videa / Články od vody
  3. Sezóna 2021
  4. Vždy se přizpůsobit dané situaci ( článek 2021 )
25.05.2021
Sezóna 2021

Vždy se přizpůsobit dané situaci ( článek 2021 )

Zdravím všechny slušné rybáře a rybářky,
 
minulý víkend jsem vyjel k menší svazové vodě a bral jsem s sebou na zkoušku PepperShrimp a InsectSquid.
 
Den předem jsem si udělal procházku s rodinou kolem revíru, abych zjistil aktivitu ryb a tlak rybářů. Našel jsem si pěkné místečko a lehce ho zakrmil půl kilem kuliček PepperShrimpu a Insectu.
 
Druhý den ráno jsem plný očekávání vyrazil na předkrmené místo a v duchu již měl naprosto jasně promyšlenou strategii lovu. Avšak potom, co jsem k lovnému místu dorazil zjišťuji, že už mi ho zasedl místní starousedlík, který mě nepochybně včera viděl, jak zakrmuji. Doopravdy parádní start výpravy... Nezbývalo mi, než se přesunout a zkusit štěstí jinde. S revírem jsem sice neměl žádné zkušenosti, ale i tak jsem doufal, že udělám alespoň nějakou šupinu.
 
Rozhodl jsem se, že jeden proutek nastražím kousek od kraje a jeden dál na volnou vodu. První zákrm na každé lovné místo spolkl po kile kuliček. Dopoledne se žádná ryba na prutu neukázala a tak jsem si alespoň připravil pořádný oběd.
 
 
Po obědě začalo prát do hladiny slunce a mě bylo jasné, že teď se nejspíš ryby budou jen apaticky vyhřívat... A měl jsem pravdu. Swingry se za celý den ani nehnuly a mně nezbývalo nic jiného, než-li to v noci ve 12 hodin stáhnout a uložit se k spánku.
 
Druhý den ve 4 ráno ihned nahazuji a čekám, co se bude dít... Ryby se to ráno ukazovaly u hladiny, rybářů kolem vody bylo taky dost a počasí hlásilo déšť. Počkám a uvidím, zda-li to s rybou pohne...
 
Celý den to bylo opět hluché. První záběr přichází až pozdě odpoledne z krmného místa dál od břehu na montáž s panáčkem PepperShimpu. Ryba celkem dobře spolupracuje a zachvíli už mám na podložce krásného šupináče 70+ s malou charakteristickou jizvou na boku. 
 
 
 
Další menší šupináč na sebe nenechal dlouho čekat a vzal montáž nahozenou kousek od kraje. Zachutnala mu plovka Topcornu. Vidím, že rybí aktivita je na obou krmných místech poměrně vysoká a tak neváhám a přikrmuji na každý flek po kile boiliesu PepperShrimpu a Insectu. Rozhodl jsem se ale pro drobnou změnu montáže na prutu, který nahazuji poblíž břehu a zkouším RonnieRig s dvoubarevnou plovkou StrawberryCheesecake.
 
 
Dvě hodiny se pruty ani nehnuly a tak jsem se v mezidobí kochal okolní jarní přírodou.
 
Pomalu se začínalo smrákat a moje výprava pomalu doznávala svého konce. Začínám balit deštník, spacák, lehátko a v tom přichází opravdu neskutečná jízda z lovného místa kousek od břehu, kde byla plovka StrawberryCheesecake.
 
Po zvednutí prutu cítím, že je to pěkná ryba! Namířila si to ale do podemletého břehu a já nechci riskovat, že mi skončí v nějakých kořenech, takže prvních 30 vteřin souboje je brzda utažená na beton a já vkládám svoji veškerou důvěru v návazec, kmenovku a vybavení. Netrvá to dlouho a ryba je na otevřené vodě. Konečně mohu povolit brzdu a užít si souboj... Po pár výpadech se kapr ukázal na hladině a já jsem víc než spokojen. Teď už ho jenom navést pěkně do podběráku a JE TAM!
 
 
Na rychlo si s kaprem ještě dělám pár fotek a vracím ho zpátky do domovského prostředí.
 
Jsem rád, že jsem sem na začátku výpravy nenechal odradit počátečními obtížemi, zachoval chladnou hlavu a byl schopen všechny problémy vyřešit za pochodu... A proto říkám : " Vždy je třeba se přizpůsobit dané situaci !"
 
Hezký den všem.
Za BioTop baits, Ondra
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz