Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Infolinka: 8-18 hod. (Po-Pá)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články od vody
  3. Jarní kaprařina s BioTopem 2
15.05.2019

Jarní kaprařina s BioTopem 2

Autor: Václav Pergl

Zdravím všechny přátele kaprařiny,

po několika neúspěšných krátkých výpravách na místní svazovky, jsem si potřeboval spravit sebevědomí a rozhodl jsem se proto vyrazit na jeden soukromý revír, kde jsem sice byl naposledy před dvěma roky, ale věděl jsem, že je velmi dobře zarybněný.

Jelikož je období před třením, tajně jsem doufal, že ryby budou futrovat a já se nezastavím. Z původních plánovaných dvou nocí jsem ale u vody mohl strávit jen 24 hodin. Vzhledem k tomu, že na tomto revíru je doslova obrovský rybářský tlak od místních rybářů, vsadil jsem na taktiku – kdo nahazuje nejdál, ten tahá ryby.

Proto jsem doma sbalil odhozové 12ft pruty s navijáky s vysokou cívkou a vyrazil jsem. Jelikož jsem vyrazil v týdnu, po dojezdu k vodě jsem zjistil úžasnou zprávu, budu přes noc sám na celém revíru. Jediné co bylo velmi nepříjemné byl vítr, v nárazech až 40km/h.

Rozdělal jsem bivak, připravil pruty a jelikož foukalo tak, že se nedalo nahodit na víc než na 40 metrů šel jsem si do bivaku udělat kafe a popřemýšlet o taktice krmení. Nakonec jsem ke krmení smíchal boilie ChilliBomb a TopCorn a na cca 30 min jsem je dal do kýble předmáčet.

Pod háček jsem proto volil dipovaný TopCorn s umělou plovoucí kukuřicí a na druhý dipovaný ChilliBomb s malou plovkou InsectSquid zalitou esencí ChilliBomb. Co se týče plovoucího boilie, esenci vždy nakapu přímo do krabičky s plovkami a protřepu, na atraktivitě je to potom velmi znát.

Vítr neustával a tak jsem lehce zakrmil kobrou a montáže poslal kam vítr dovolil, ale určitě to nebylo více než 50 metrů. Zalezl jsem do bivaku, pustil si film a trochu jsem relaxoval. V osm večer vítr naštěstí trochu ustal a tak jsem šel pruty přehodit. Vzhledem k plánu nahazovat co nejdál, jsem pod klasickou závěsku s 90g olovem dal velmi krátké návazce o maximální délce 15cm, jako vždy složené z potahované šňůrky Cobra od Katranu, háčku Continental vel. 6 a bročku 0,9g. Montáže se mi podařilo nahodit k hranici 100 metrů a tak jsem spokojený šel dál relaxovat do bivaku.

V cca 23:00 první budíček na prut s kuličkou ChilliBomb a na druhém konci prutu menší šupík. První vlaštovka by tu byla a tak spokojeně znovu nahazuji a přikrmuji pár kuličkami.

O dvě hodiny později další budíček složený jen ze tří pípnutí, rybu ne a ne zvednout ode dna a u břehu zjištuju, že jsem na ChilliBomb zapřáhl jesetera. Velká radost z netradičního úlovku a rychle nastražit na oba pruty kuličky ChilliBomb a přikrmit několika hrstmi předmáčeného boilies.

Tenhle krok rozpoutal doslova peklo, co půl hodina, to kapr. Menší, větší, lysec, šupík všechny ryby aktivně přijímaly ChilliBomb a tak jsem chtěl začít selektovat ty velké.

Bohužel ani tři kuličky obalené pastou neodradily menší kapry a proto jsem dál chytal na jednu kuličku samotnou a na druhém prutu s plovkou s tím, že mezi menšími se určitě splete i nějaký ten větší kapr.

I po rozednění kapři nepřestávali žrát a co půl hodina to kapr.

Za tuhle 24hodinovku se mi podařilo zdolat 18 ryb.

Na rozloučenou přišla dokonce i ryba, kterou jsem zde chytil dva roky zpátky jen byla teď na váze 12kg, jednalo se o Žižku- jednookého kapra, kterého tak pojmenoval kamarád. Je vidět že i ryba s hendikepem dokáže prosperovat.

Jsem rád, že mi bylo přáno a já si konečně letos pořádně zachytal i když v docela pekelném tempu, což jsem si vlastně i přál.

 

Chovejme se u vody slušně, chytejte s BioTop a třeba někdy u vody.

Ahoj

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2022 | BioTop baits s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz